Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

TRENÉRSTVÍ SE NEDÁ NAUČIT.  TO SE MUSÍ POCHOPIT!!!

Aktuality

10.1. 2021     Z HRÁČE HOKEJISTOU

Dlouhou  přestávku vynucenou koronavirovou pandemií využívám mimo jiné i k sepsání svých dalších úvah o nezastupitélné roli kontaktních her dětí. Zítra bych to mohl dokončit. Viz Názory a komentáře.

 

26.12.    ZRUŠENÍ TRÉNINKŮ

Od 27.12. nám opět vládní nařízení znemožňuje trénovat. Pohybová aktivita je nyní dle možností individuální.
 

13.12.    TRÉNINKOVÝ TURNAJ

V sobotu jsme na našich trénincích hráli turnaje. U mladších byl úspěšný minitým Tomáš Prokop a Julie Rutarová, u starších Štěpán Grus a Patrik Unzeitig.

 

4.12.    PRVNÍ TRÉNINK NA LEDĚ

Včera jsme absolvovali první tréninky na ledě po dlouhé pauze. Jak se dalo čekat, kluci trénovali s chutí, ale současně byl viditelný dlouhý výpadek z přípravy na ledě. Bruslařská nejistota a  neobratnost. I proto jsme se museli v tréninku vrátit do konce srpna. Postupně tak budeme manko dohánět. Tedy doufám, že budeme mít tu možnost.

 

3.12.    PLÁN TRÉNINKŮ

Plán tréninků a s tím související rozdělení do skupin v tomto mimořádném období budu operativně řešit přes e-maily.

 

3.12.    OPĚT NA LEDĚ

Dnes se konečně dostáváme po dlouhé době opět k tréninkům na ledě. Tréninky budou po skupinách, ale aspoň takto, než vůbec. Protože nová forma tréninků po skupinách zabere více tréninkových časů, proto některé tréninky budou probíhat i o víkendu. Na druhou stranu se minimálně do konce kalendářního roku nebudou hrát utkání, takže by s tím neměl být problém.

Doufejme, že to všichni ve zdraví zvládneme a situace se opět znormalizuje.

 

22.10.    TRÉNINKY OPĚT ZRUŠENY

Jak už asi víte, nařízení vlády nám opět ruší naše skupinové tréninky na suchu. Takže od čtvrtku 22.10. doporučuji opět pouze individuální přípravu.

 

16.10.    PŘÍŠTÍ TÝDEN NA SUCHU

Od příštího týdne začínáme opět trénovat, a to na suchu. Počasí je již podzimní, proto apeluji, aby kluci (a děvčata) měli teplé sportovní oblečení a dostavili se již sportovně oblečeni. Na zimák nebude přístup. Žádám rodiče, aby mě včas informovali o případné nepřítomnosti dítěte na tréninku. Trénovat budeme v areálu Tyršova stadionu.

Věřím, že přechodný nouzový stav ve zdraví zvládneme!!!

 

13.10.    TENTO TÝDEN JSOU TRÉNINKY ZRUŠENY

Vzhledem k nepříznivému počasí se posunuje začátek tréninků na suchu na příští týden, tedy od pondělí 19.10. Vládní nařízení nám umožňuje trénovat maximálně v šesti  (5 dětí + trenér). Družstva budou trénovat po 5 dětech, jeden den zvlášť sk. A a B, druhý den sk. C a D. A to střídavě. Konkrétní dny a časy budou zveřejny v pátek.

Skupina A: Holátko,Matura Penka,Vydržel M., Vydržel T.

Skupina B: Augustin, Grus, Krobot, Olejník, Sváda

Skupina C: Rutarová, Veselá, Zapletal, Zatloukal, Žovinec

Skupina D: Jelínk, Kolb, Mácha, Minář, Unzeitig.

 

12.10.    TRÉNINKOVÝ TURNAJ

V neděli jsme na tréninku odehráli další ze seriálů tréninkových turnajů. Ve finále se sřetly týmy žlutých a černých. Po nerozhodném výsledku nebyl čas na penalty, a tak rozhodoval los. A ti šŤastnější se stali Martin Minář, Vašek Kolb a Tomáš Vydržel.

 

10.10.    ROČ. 2011    HC UNIČOV    -    HK MD ŠUMPERK

Ještě před přerušením soutěže jsme stihli sehrát v Uničově dvě utkání v minihokeji proti domácím. V obou jsme utrpěli vítězství. Byli jsme sice mírně lepší, naše hra však byla splašená, zbrklá. Pohyb na obou stranách byl rychlejší než myšlení, rozhodování a řešení herních situací. Na malém hřišti má defenzíva výhodu před ofenzívní tvořivosti. A tak docházelo často ke srážkám bourání a válení, hokej měl spíš úpolový než herní charakter. K této kategorii to na malém hřišti asi takto patří.

 

9.10.    TRÉNINKOVÝ TURNAJ

Ve středu jsme opět hráli uvnitř družstev 2010 a 2011 tréninkový turnaj. Z něho vyšlo vítězně družstvo žlutých, které tvořili Patrik Unzeitig (ten zatím vyhrál všechny 3 naše turnaje), Jiří Penka a Tomáš Prokop (2012).

Duel brankářů jsme museli nakonec zrušit, protože jeden z nich nepostupoval dle regulí.

 

3.10.    ROČ 2010   

HC ŠTERNBERK    -    HK MD ŠUMPERK    3:28     (0:8, 1:10, 2:10)

I přes vysokou výhru byl náš výkon lehce průměrný. Domácí se dostali k mnoha šancím, které dnes ve velké většině dobře řešil v naší brance Vašek Kolb. Jaká je naše oprovdová kvalita se pozná až následujících třech utkáních.

 

28.9.    2011    HK MD ŠUMPERK - SK PROSTĚJOV 1913  A          0 : ??

Prohra byla vysoká, dvojciferná, přesně už nevím Soupeř byl lepší, snažil se i přihrávat. I my měli šance alespoň na čestný úspěch, ale naši snahu s přehledem řešil bramkář hostů.

            2011    HK MD ŠUMPERK - SK PROSTĚJOV 1913  B          7 : 9

Nebyli jsme horší, jak by mohl napovídat výsledek. Ale my měli žalostné zakončení, které hlavně pro naše mladší a drobnější hráče navíc ztěžoval již rozbitý led před brankou.

          2010   HK MD ŠUMPERK - HC UNIČOV          24 : 3 (10:0, 11:3, 3:0)

Uničovští svůj tým doplnili z poloviny hráči z Olomouce. O vysoké výhře rozhodovaly individuální výkony několika našich hráčů.

 

 

26.9.    100% ÚČAST NA TRÉNINKU

V této sezóně se poprvé podařilo, že jsme měli 100% účast na tréninku. Tedy ve 30. tréninku.

 

24.9.    TRÉNINKOVÝ TURNAJ

Včera jsme hráli mezi hráči oblíbený tréninkový turnaj. Ze 4 družstev suverénně zvítězi tým ve složení Unzeitig, Penka a Pěnička (roč. 2012).

 

19.9.    ROČ 2010

HC ZUBR PŘEROV B    -    HK MD ŠUMPERK    3:21 (2:4, 1:9, 0:8)

V prvním soutěžním utkání jsme soupeře převyšovali hlavně činnostmi, na které na trénincích v současné fázi klademe největší pozornost, to je bruslením a uvolněním s kotoučem. Přihrávky se nám tam zatím moc nevyskytují.

Bylo zřejmé, že hráči, kteří absolvují 1 až 2 tréninky týdně se v utkání se hrou míjeli.

 

6.9.    TRÉNINKOVÝ TURNAJ

V nedělním tréninkovém turnaji získal nejvíce bodů tým modrých: Patrik Unzeitig a Radek Matura. Na druhém místě skončili oranžoví Tristan Mácha a Jakub Augustin.


1.9.    SOUTĚŽE 4. A 5. TŘ

V soutěži 5.tř. jsou týmy Olomouc, Přerov A, Přerov B, Uničov, Prostějov, Šternberk a Šumperk. Hraje se každý týden, 3x 20 čistého času na celém hřišti - bez výsledků a tabulek- během zápasů každá třetina skóre jede znovu od 0:0-za faul trestné střílení-výhoda zutkání (stíhaný střelec a navazuje hra) - po třetině se strany nemění, od ledna výměna stran. Začínáme 19.9. v Přerově

V soutěži 4.tř.jsou družstva: Olomouc A-B, Přerov A-B, Prostějov 1913 A-B, Uničov, Šumperk. Hraje se turnajově. 12x po dvou utkáních, minihokej v různých formách, bez výsledků a tabulek - za faul trestné střílení -hrací doba 3x15min.hrubého času (letmé střídání po minutě. Začínáme 26.9. doma s Prostějovem A a B

 

31.8.    TRÉNINKOVÝ PLÁN

Vzhledem k výkonnostní úrovni (třeba i způsobenou větší neúčastí na trénincích, či většího poměru mladších hráčů) budu muset upravit svůj tréninkový plán, resp. zpomalit  jeho postup.

 

30.8.    TURNAJ V ŠUMPERKU

Naše výsledky (2x 15min. čistého):

SK Prostějov 1913 7:0 a 9:1 a HC RT Torax Poruba 10:3 a 11:0.

Naše úspěšné výsledky ovlivnilo pár jedinců, celkově se ještě musíme hodně a hodně zlepšovat.

 

21.8.    TŘETÍ TÝDEN NA LEDĚ

Začínáme rotační bruslení, bruslařskou gymnastiku..Do her vkládáme ve větší míře bruslařské úpoly. Měli jsme také první tréninkový turnaj, ve kterém se bodově nejvíce dařilo týmu Modrých: Martin Minář, Marek Sváda a Nela Veselá.

 

21.8.    ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKY

Jako každý rok hráči potřebují lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke sportu. Stačí od dětské lékařky (resp. dítě nemusí absolvovat zátěžový test). Zdravotní púotvrzení odevzdejte vedoucím družstev.

 

15.8.    DRUHÝ TÝDEN NA LEDĚ

Účast na trénincích se velmi mírně zlepšila. Obsahem v průpravné části tréninků je hlavně opakování bruslařských schopností a dovedností střídáním drilu a jejich uplatnění v bruslařských honičkách. V hlavní části máme ve hře opět zaměření na jednoduché bruslení.

V suché přípravě opět střídáme nácvik zručnosti s hrou, kterou obohacujeme reakčními schopnostmi hráčů..

 

11.8.    VSTUP NA ZIMNÍ STADION

Vzhledem k prevenci před nákazou nemoci Covid 19 bude až do odvolání vstup do Škoda aréna pro veřejnost, VČETNĚ RODIČŮ uzavřen. Vstup mají povolen pouze hráči, trenéři a vedoucí družstev.

Takže sraz hráčů bude před vchodem a potom následuje společný odchod do šatny.

Povolení vstupu rodičů na tribunu s rouškou a rozestupy již neplatí.

 

8.8.    PRVNÍ TÝDEN NA LEDĚ

Máme za sebou první týden tréninků na ledě. Účast je mizivá = 27%. V pátek byl na tréninku dokonce pouze jeden hráč z ročníku 2010. Máme pořádat turnaj, ale s takovou účastí to nepůjde.

 

4.8.    NOVÍ HRÁČI

Do našich řad vítáme nové hráče. Z Uničova k nám přicházejí Štěpán Grus (2010), David Zapletal (2011), Radim Zatloukal (2011) a Jakub Žovinec (2011).

TOPlist