Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

TRENÉRSTVÍ SE NEDÁ NAUČIT.  TO SE MUSÍ POCHOPIT!!!

Profesní autobiografie

S trénováním ledního hokeje jsem začal ve svých 22 letech na vojně ve VTJ Michalovce v roce 1981. Vždy jsem trénoval mládež - od začátečníků přes přípravku po žákovské kategorie, s výjimkou jedné sezóny u seniorů v 1.lize.

Vystudoval jsem FTVS UK v Praze, obor trenérství, specializace LH, jsem diplomovaný trenér lic. A.

Od roku 1993 trénuju profesionálně.

Většinu své trenérské kariéry jsem trénoval přípravku v Šumperku. Jednu sezónu jsem trénoval mládež v EV Weiden (Německo), v letech 2003 - 2013 jsem trénoval žáky v HC Energie Karlovy a v letech 2013 - 2017 jsem působil u žáků v HC Olomouc. Od května 2017  pracuji u mládeže HK MD Šumperk.

Od roku 2014 jsem působil jako regionální trenér. V dubnu 2016 jsem se této funkce na vlastní žádost vzdal. V roce 2019 bylo mnou vedené družstvo vybráno Českým hokejem za způsob práce a výsledky v malém klubu jako zástupci ČR na velký týdenní turnaj do Čeljabinsku.

Absolvoval jsem trenérské stáže v SC Bern a Salavat Julajev Ufa.

Jsem spoluautor několika metodických publikací pro hokejové trenéry mládeže, jsem autorem Trenérských listů věnovaných tréninku dětí v přípravném období.

O tréninku mládeže přednáším na FTVS UK na školení trenérů lic B i A. Přednášel jsem též na trenérských seminářích pořádaných ČSLH. O mé přednášky a konzultace je zájem i v jiných klubech. Z mých tréninků byl pořízen videomateriál pro účely metodiky ČSLH.

Cca 12x jsem se se svými žákovskými družstvy účastnil závěrečných MČR - 3x 1.místo, 2x 2.místo, 1x 3.místo. Mezi mé bývalé svěřence ze Šumperka patří např. Jakub Kindl (NHL), Tomáš Pospíšil, Jakub Orsava (extraliga) ale i další, už bývalí mládežničtí reprezentanti.

Mou velkou výhodou je má specializace pouze na trénink mládeže od nejmladších po mladší žáky, kde jsem nasbíral bohaté zkušenosti, které se snažím nadále rozvíjet a aplikovat je ve své trenérské praxi.

 

TOPlist